Menu
Rainbow

Rainbow

Rainbow (Ре́йнбоу, укр. Веселка) — британський хард-рок гурт, утворений у травні 1975 року в Лондоні з ініціативи гітариста Deep Purple Річі Блекмора (Ritchie Blackmore). Для співпраці Блекмор запросив учасників американського гурту Elf, а саме: Ронні Джеймс Діо (Ronnie James Dio) — вокал; Мікі Лі Соула (Mickey Lee Soule) — клавішні; Крейга Грубера (Craig Gruber) — бас та Гері Дрісколла (Gary Driscoll) — ударні.

Історія гурту

Виданий 1975 року дебютний альбом «Ritchie Blackmore's Rainbow» було несправедливо визнано за погану імітацію Deep Purple, у той час як формація рухалась в іншому, ніж її славетний попередник напрямку. Домінуючий у гурті Блекмор наполегливо шукав оригінальне звучання, а наслідком цього були постійні зміни складу гурту.

У вересні 1975 року Блекмор звільнив музикантів, крім Діо, запросивши на їхні місця Тоні Кейрі (Tony Carey) — клавішні; Джиммі Бейна (Jimmy Bain) — бас та Козі Пауелла (Cozy Powell) — ударні. Реформований квінтет записав другий альбом «Rainbow Rising», який виявився значно цікавішим від; попереднього.

1977 року Кейрі та Бейна змінили відповідно Дейвід Стоун (David Stone) та Боб Дейслі (Bob Daisley). Проте під час американського турне Rainbow особистий конфлікт між Блекмором та Діо досяг свого апогею, внаслідок чого Діо залишив гурт. Того ж року Стоуна замінив Дон Ейрі (Don Airey), а наступного місце Дейслі зайняв колега Блекмора з Deep Purple Роджер Гловер. Новим вокалістом став Грейм Боннет, який виступив на альбомі 1979 року «Down To Earth». Ця платівка дуже відрізнялась від записів, зроблених за участю Діо, і часто згадується, як найгірша у доробку Rainbow, хоча сингл з композицією Расса Болларда «Since You've Been Gone», що походив з неї, став не тільки хітом, а й ввійшов до рок-класики.

Жертвами наступних персональних змін 1980 року стали Пауелл та Боннет і цього разу за ударні сів Боб Рондінеллі (Bob Rondinelli), а місце біля мікрофона зайняв Джо Лінн Тернер (Joe Lynn Turner). Саме Тернер привніс до Rainbow американське, комерційне звучання, яке презентує альбом «Difficult To Cure», проте сингл з цього лонгплею «І Surrender» став чималим британським хітом.

Однак у першій половині 1980-х років Rainbow котились по похилій площині, а їхні альбоми, що тяжіли до музики середньої течії, старі прихильники ігнорували. Чергові платівки звертали увагу головним чином незначними змінами складу, які продовжував здійснювати Блекмор. Ще 1981 року замість Айрі він запросив Дейвіда Розентала (David Rosenthal), який дебютував на альбомі «Straight Between The Eyes», a 1983 року було усунуто Рондінеллі, місце якого зайняв Чак Бергі (Chuck Burgi).

1984 року у зв'язку з відродженням у найкращому складі Deep Purple Блекмор розпустив свій гурт, а через два роки на музичному ринку з'явилась збірка «Finyl Vinyl» з архівними студійними та концертними записами Rainbow. 1990 року про Rainbow нагадав концертний альбом «Live In Germany 1976», що пропонував фрагменти німецького турне гурту ще за участю Ронні Джеймс Діо.

У листопаді 1993 року в чергове посварившись з колегами по Deep Purple, Блекмор залишив їх і незабаром сповістив про наміри відродити діяльність Rainbow. Свого слова він дотримав і 1995 року видав альбом «Stranger In Us All», де поряд з лідером виступили: Дугі Вайт (Doogi White) — вокал; Джон О'Рейлі (John O'Reilly) — ударні; Грег Сміт (Greg Smith) — бас та Пол Морріс (Paul Morris) — клавішні.

Дискографія

 
Ritchie Blackmore, 1997
 • 1975: Ritchie Blackmore's Rainbow
 • 1976: Rainbow Rising
 • 1977: On Stage
 • 1978: Long Live Rock & Roll
 • 1979: Down To Earth
 • 1981: Difficult To Cure
 • 1981: The Best Of Rainbow
 • 1982: Straight Between The Eyes
 • 1983: Bent Out Of Shape
 • 1986: Finyl Vinyl
 • 1990: Live In Germany 1976
 • 1995: Stranger In Us All
 • 1996: Live In Europe
 • 1997: Very Best Of Rainbow
 • Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

 

На цьому сайті використовуються фото та тексти, що належать їх авторам. Всі матеріали викладені для ознайомлення та узяті з відкритих джерел.