Menu
A+ A A-

«While My Guitar Gently Weeps» - пісня Джорджа Гаррісона, яка звучить українською мовою в альбомі "60/70" гурту "Кам'яний Гість".

 

Під плач гітари моєї

Дивлюсь, як у всіх вас любов затихає,
Під плач гітари моєї
Дивлюсь, що з підлог бруд давно не змітають,
В тім плач гітари моєї.

Не знаю, як – й ніхто не скаже
Любов вдихнути в вас.
Можливо хтось одного разу
Вас купить і продасть.

Я дивлюся на світ - не втомивсь він крутитись,
Під плач гітари моєї
На кожній помилці повинні ми вчитись,
В тім плач гітари моєї.

Не знаю чим вас спокусили,
Як заманили всіх.
Не знаю, що вас так змінило,
Й ніхто не застеріг.

Я дивлюсь з-за куліс як ви граєте ролі
Під плач гітари моєї
Я даремно сиджу, дні летять мимоволі
В тім плач гітари моєїWhile My Guitar Gently Weeps

I look at you all see the love there that's sleeping
While my guitar gently weeps
I look at the floor and I see it need sweeping
Still my guitar gently weeps

I don't know why nobody told you
How to unfold you love
I don't know how someone controlled you
They bought and sold you

I look at the world and I notice it's turning
While my guitar gently weeps
With every mistake we must surely be learning
Still my guitar gently weeps

I don't know how you were diverted
You were perverted too
I don't know how you were inverted
No one alerted you

I look at you all see the love there that's sleeping
While my guitar gently weeps
I look at you all
Still my guitar gently weeps
 

«While My Guitar Gently Weeps» («Поки моя гітара тихенько плаче») - пісня гурту The Beatles з однойменного альбому (також відомого як «Білий Альбом»). Автор слів і музики Джордж Гаррісон.

«While My Guitar Gently Weeps» включена до списку 500 найкращих пісень журналу Rolling Stone під номером 135, і в списку 100 кращих гітарних пісень під номером 7.

Натхнення прийшло до Джорджа Гаррісона, коли він читав Книгу перемін.
Згодом він розповів, що, задумавшись про ідеї релятивізму в східній культурі, відкрив випадкову книгу, і побачивши в ній слова «gently weeps», негайно взявся складати пісню.

Пісня спочатку не викликала особливого інтересу у інших членів групи. Були записані декілька варіантів, включаючи чисто акустичні і більше електронні. Жодна з них не підходила для альбому. Соло-партію виконували то Гаррісон, то Джон Леннон - але вона не звучала так, як хотілося б.

Під час запису "The Beatles" (так само відомого як "White Album"), Гаррісон, Пол Маккартні, Джон Леннон і Рінго Старр вже насилу переносили один одного.

Щоб трохи підняти настрій, Гаррісон попросив свого друга Клептона зіграти у своїй новій пісні.

За словами бітлів, присутність Клептона розрядило атмосферу напруги в групі, яка виникла на заході їх творчості.

6 вересня 1968, гітарист Ерік Клептон прийшов у студію Abbey Road в Лондоні щоб записати гітару на нову пісню The Beatles - "While My Guitar Gently Weeps".

Клептон спочатку був не в захваті від ідеї, відповівши: "Ніхто ніколи не грає на записах The Beatles".

"Ну і що?, - Заперечив йому Гаррісон, - Це моя пісня".

«Звільнений» від соло-партії, Гаррісон виконав вокальну партію і партію ритм-гітари в цій пісні.

Виконавці

    Джордж Гаррісон - вокал, бек-вокал, акустична гітара, орган Хаммонда
    
Пол Маккартні - бек-вокал, піаніно, орган, бас
    
Джон Леннон - електрогітара
    
Рінго Старр - барабани, тамбурин
    
Ерік Клептон - соло-гітара

Цікаві факти про пісню

"While My Guitar Gently Weeps" - найвідоміша пісня Джорджа Гаррісона з альбому "White Album". Він почав складати для неї музику в Індії, а вірші були закінчені після повернення до Англії.
Джордж: "Я написав пісню "While My Guitar Gently Weeps" в будинку моєї матері, в Ворінгтоні. Я думав про китайську книгу "І-Цзин ", "Книгу змін". З точки зору східної філософії, все, що відбувається зумовлено, а збігів не існує - кожна дрібниця веде до якоїсь мети. "While My Guitar Gently Weeps" стала простим дослідженням цієї теорії. Я вирішив написати пісню про те, що першим побачу, відкривши будь-яку книгу, пов'язану з тим моментом і тим часом. Я вибрав книгу навмання, відкрив її, побачив слова "gently weeps" (ніжно плаче), відклав книгу і взявся за пісню ".
Пізніше Гаррісон скаржився, що Джон Леннон і Пол Маккартні не приділяли пісні достатньої уваги. І лише участь Еріка Клептона в запису змусили їх ставитися до неї по-іншому.
Джордж: "Ми намагалися записати її, але Пол і Джон настільки звикли штампувати свої пісні, що часом їм було важко поставитися серйозно до моєї і записати її. Нічого не вийшло. Вони не сприйняли її всерйоз, і я навіть не сподівався, що вони взагалі погодяться її записувати, тому в той вечір я повернувся додому з думкою: "Шкода!" - тому що знав, що пісня насправді була дуже навіть непогана.
На наступний день я їхав до Лондона з Еріком Клептоном і запитав його: "Чим ти сьогодні займаєшся? Чому б тобі не з'їздити зі мною в студію і не зіграти для мене цю пісню?" Він відповів: "Ні, ні, я не можу. Ніхто раніше не брав участь в записах пісень "Бітлз ", іншим це не сподобається". Я заперечив: "Послухай, це моя пісня і я хочу, щоб ти грав у ній".
І він прийшов. Я оголосив: "Цю пісню з нами буде записувати Ерік". Я не прогадав, тому що всі відразу стали намагатися. Пол сів за піаніно, зіграв непоганий вступ і всі інші теж поставилися до роботи серйозніше ".

Це була перша пісня, яку Рінго зіграв після того, як в розладі залишив групу. Він прийшов у студію і виявив на барабанах квіти в знак його повернення.

У травні 1968 р. демо-версія цієї пісні була записана "Бітлз" в бунгало Гаррісона в Ешері. Вона містила кілька цікавих рядків, які не включили в фінальну версію.
I look at you all, see the love there that's sleeping
While my guitar gently weeps
Problems you sow are the troubles you're reaping
Still my guitar gently weeps

I look at the trouble and hate that is raging
While my guitar gently weeps
As I'm sitting here, doing nothing but ageing
Still my guitar gently weeps

16 серпня "The Beatles" знову повернулися до пісні "While My Guitar Gently Weeps", зробивши 14 дублів: Гаррісон грав на гітарі, Леннон - на органі, Маккартні - на бас-гітарі і Старр - на барабанах. 3 вересня зробили кілька накладень на новому восьмиканальному обладнанні "Еббі-роуд". Гаррісон працював один і всі вісім годин провів у студії, намагаючись записати гітарне соло.
На наступний день Гаррісон прописав дві вокальні партії, маракас, барабани і додав соло-гітару. Однак, програвши запис, він вирішив її стерти і почати все заново. Ремейк почали в той же день, записавши 28 дублів. Гаррісон грав на акустичній гітарі, Леннон - на соло-гітарі, Маккартні - на органі і піаніно і Старр - на барабанах.
"While My Guitar Gently Weeps" була завершена 6 вересня. Ерік Клептон зіграв соло, але це не було зазначено в авторстві. Під час зведення соло було оброблено алгоритмом Varispeed для надання йому більш "бітлівського" звучання.
У той же день Маккартні записав бас-гітару з ефектом Distortion, Гаррісон додав партію органу, а Старр - ударні інструменти. Нарешті, Джордж записав провідний вокал, а Маккартні - гармонію.
Сольна версія "While My Guitar Gently Weeps" була записана на студії Еббі-Роуд 25 липня 1968. Її виконував Гаррісон на акустичній гітарі, і вона включала ледь помітну партію органу в кінці пісні. У цій версії Джордж використовував техніку пальцевого звуковидобування, якій Бітлз навчив Донован в Рішікеші.
Ця версія увійшла в альбом "Anthology 3" і в альбом "Love" з новим оркестровим аранжуванням, створеним Джорджем Мартіном.
Вона також містила куплет, який не увійшов в офіційну версію.
I look from the wings at the play you are staging
While my guitar gently weeps
As I'm sitting here doing nothing but ageing
Still my guitar gently weeps

14 липня 1992 Гаррісон і Клептон виконали "While My Guitar Gently Weeps" на концерті в Японії.

На цьому сайті використовуються фото та тексти, що належать їх авторам. Всі матеріали викладені для ознайомлення та узяті з відкритих джерел.