Menu
A+ A A-

Тексти, переклади, а також історії створення та цікаві факти про пісні

We used to know

Існує версія, що відома пісня гурту "Eagles" "Hotel California", можливо, була написана під впливом композиції «We Used to Know» з альбому «Stand Up» (1969) групи Jethro Tull. Групи гастролювали разом до випуску пісні; крім того, дуже схожі мелодія і акорди. Зрозуміло, ідея пісні «We used to know», виражена в останньому рядку (But for your own sake remember times we used to know) дуже далека від комплексу ідей, укладених в «Hotel California», але в музичному плані Hotel California - це лише трохи змінена «We used to know». Ян Андерсон з Jethro Tull на концертах в кінці 70-х сам підкреслював це, починаючи грати We Used to Know, а з другого куплета виконуючи текст Hotel California.

Детальніше...

Lady in black

«Lady in Black» - пісня британської рок-групи Uriah Heep, четвертий трек її другого альбому Salisbury, що вийшов в лютому 1971 року. Автор пісні, клавішник Кен Хенслі, в студії і на концертах сам виконував у пісні партію провідного вокалу.

Детальніше...

Blowin’ in the Wind

«Blowin 'in the Wind» (укр. «У подиху вітру») - пісня популярного американського співака і поета Боба Ділана, випущена в 1963 році. Вийшла в альбомі «The Freewheelin 'Bob Dylan», а також як окремий сингл. У 1999 році пісня отримала премію «Греммі» і була внесена до Залу слави Греммі. Пісня займає 14-е місце в списку «500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone». Офіційний реліз пісні «Blowin' In The Wind» відбувся 27 травня 1963 року на лейблі «Columbia Records».

Детальніше...

Far Far Away

"Far Far Away" - пісня рок-гурту "Slade", яка з'явилася в альбомі "Slade in Flame". Вона була написана її фронтменом Нодді Голдером і бас-гітаристом Джимом Лі. Сингл був випущений в 1974 році і зайняв другу сходинку у Великобританії, протримавшись 6 тижнів в чарті і 5 тижнів в топ-10.

Детальніше...

Paint it, black

«Paint It, Black» («Пофарбуй чорним») - пісня англійської рок-групи The Rolling Stones з альбому Aftermath, випущена синглом 13 травня 1966, в п'ятницю. Спочатку назва пісні писалося без коми: «Paint It Black». Кіт Річардс заявляв, що кому додав лейбл Decca Records.

Детальніше...

Mercedes Benz

"Mercedes Benz" - пісня, написана співачкою Дженіс Джоплін та поетами Майклом Мак-Клюром і Бобом Нойвіртом. У пісні, співачка просить Господа, щоб він купив їй Mercedes-Benz, кольоровий телевізор, і "ніч в місті". Він був записаний з першого дубля 1 жовтня 1970 року. Це був один з останніх треків Дженіс. Вона померла через три дні, 4 жовтня. Пісня з'явилася на альбомі Pearl, випущена в 1971 році.

Детальніше...

People are Strange

«People Are Strange» - пісня гурту The Doors, випущена в якості синглу в вересні 1967 року. Вона увійшла в їхній другий альбом Strange Days, який також був випущений у вересні 1967 року. Пісня піднялася до 12-ї позиції в американському чарті Billboard Hot 100 і увійшла до десятки кращих в чарті Cash Box. Пісня була написана Роббі Крігером і Джимом Моррісоном, хоча авторами пісні значилися всі музиканти The Doors.

Детальніше...

Temple of the king

Перший концерт повинен був відбутися 5 листопада 1975 року в філадельфійському залі «Syria Mosque», але його довелося перенести: з'ясувалося, що електрична веселка не готова. Турне почалося 10 листопада в Монреалі, в залі «Forum Concert Bowl». Шоу відкривалося піснею «Temple of the King». До кінця американського туру «Temple of the King» була виключена з репертуару і лише з 1995 року нова "Веселка" стала грати її майже на всіх концертах.

Детальніше...

While my guitar gently weeps

«While My Guitar Gently Weeps» («Поки моя гітара тихенько плаче») - пісня гурту The Beatles з однойменного альбому (також відомого як «Білий Альбом»). Автор слів і музики Джордж Гаррісон. Пісня включена до списку 500 найкращих пісень журналу Rolling Stone під номером 135, і в списку 100 кращих гітарних пісень під номером 7.

Детальніше...
На цьому сайті використовуються фото та тексти, що належать їх авторам. Всі матеріали викладені для ознайомлення та узяті з відкритих джерел.