Menu
Janis Joplin

Дженіс Джоплін

Дже́ніс Лін Джо́плін (англ. Janis Lyn Joplin; *19 січня 1943, Порт-Артур, Техас — †4 жовтня 1970, Лос-Анджелес, США) — американська співачка, одна з найвидатніших вокалісток у рок музиці.

Дитинство

Народилась 19 січня 1943 року у Порт-Артурі (штат Техас)у забезпеченій родині. У дитинстві батьки заохочували Дженіс до мистецтва. Їй подобались платівки з блюзом та кантрі, а улюбленими виконавцями були Odetta, Leadbelly, Bessie Smith. У підлітковому віці вона почала писати пісні та захоплювалась живописом, оскільки сама була замкненою дитиною та небагато спілкувалася з ровесниками.

Творчість

Дженіс у своїх 17 років ще була залишила рідний дім та співала в нічних барах Хьюстона та Остіна (штат Техас): десь саме тоді познайомилася з наркотиками та алкоголем, без яких опісля не представляла собі життя. У 1964 Дженіс Джоплін ненадовго вписалася і в студенти Техаського університету, але вже в 1965 переїхала до Каліфорнії, де співала в нічних клубах з блюзовим репертуаром.

Якось залишившись без роботи, Дженіс повернулася в Остін, де пройшла за конкурсом вокалісткою до оркестру, котрий виконував пісні у стилі «кантрі-енд-вестерн». Її помітив імпресаріо Чет Хелмз та запропонував їй приєднатися до колективу зі Сан-Франциско, який виступав під назвою «Big Brother And The Holding Company», грав психоделічний рок, мав контракт зі студією звукозапису «Mainstream Records» — та вже випустив був один альбом та два сингли. У Сан-Франциско вона навіть стала членом общини хіпі.

Під час виступу групи на поп-фестивалі у Монтерей у 1967 Дженіс помітив представник лейблу «Columbia Records» Альберт Гроссман та запропонував контракт на випуск альбому. Платівка отримала назву «Cheap thrills» і отримала статус золотої у США, а її хіти «Piece Of My Heart» та «Summertime» принесли популярність і співачці, і групі, проте внаслідок внутрішніх конфліктів Дженіс залишила колектив.

Незабаром Дженіс заснувала власну групу «Kozmic Blues Band» — і почала сольну кар’єру. Відійшовши від психоделіки, співачка повернулась до улюбленого блюзу: багато гастролювала та виступала на телевізійних шоу та в 1969 випустила дебютний альбом. Опісля зібрала іншу групу «Full Tilt Boogie Band» та почала записувати матеріал для другого альбому. Саме тоді знову почала зловживати важкими наркотиками: 4 жовтня 1970 року померла від передозування героїну в номері голівудського готелю. Другий її альбом «Pearl» вийшов уже посмертно, користувався великим успіхом та став взірцем «білого блюзу».

Тіло Дженіс кремовано, а прах розвіяно над Каліфорнією. Померши в 27 років, входить до так званого «Клубу 27» — це кілька музикантів, які, змінивши сучасну музику, померли у своїх 27 років.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

 

На цьому сайті використовуються фото та тексти, що належать їх авторам. Всі матеріали викладені для ознайомлення та узяті з відкритих джерел.