Menu
Kenneth William David Hensley

Кен Хенслі

Кеннет Вільям Девід Хенслі (англ. Kenneth William David Hensley; 24 серпня 1945, Лондон, Англія) - британський рок-музикант; клавішник, гітарист, співак, автор пісень і продюсер, найбільшу популярність отримав як учасник Uriah Heep (1969-1980 роки).

Біографія

Кен Хенслі народився 24 серпня 1945 року в Пламстеді на південному сході Лондона в сім'ї офіцера військово-морського флоту, який дав своїм дітям суворе релігійне виховання у вікторіанському дусі. У десятирічному віці з усією родиною (батьками, трьома братами і сестрою) він переїхав до Стівенейдж. Тут, у віці дванадцяти років він почав освоювати гітару, користуючись самовчителем Берта Уідон.

Свій перший концерт Кен Хенслі дав у залі заводу Ментмор (англ. The Mentmore Pen Factory) у вересні 1960 року. Потім він був учасником місцевих груп The Blue Notes, Ken And The Cousins, а також Kit And The Saracens, з учасників якої в 1963 році утворилася The Jimmy Brown Sound. Остання група зробила записи, але до нашого часу вони не збереглися.

У 1965 році, втративши інтерес до музики соул, на якій спеціалізувалися The Jimmy Brown Sound, Кен Хенслі звернувся до важчого звучанню. Разом з Міком Тейлором він увійшов до складу The Gods; тут він написав велику частину композицій, співав і грав на органі Hammond B3. Після розпаду групи кілька її учасників (включаючи Хенслі) перейшли до Кліффу Беннетт в Toe Fat. Паралельно музикант грав у проекті Head Machine (альбом Orgasm), причому, в той період - в основному грав на гітарі.

Uriah Heep

В кінці 1969 року Кен Хенслі прийняв пропозицію Пола Ньютона приєднатися до Spice, - групи, що шукала клавішника. Незабаром склад змінив назву на Uriah Heep. Хенслі став основним автором групи. Він приносив у студію базові ідеї, пісенні структури; потім композиції аранжіровивалісь всіма учасниками групи: на виході виходила колективна робота Uriah Heep. «В основному я писав пісні за допомогою гітари, тому що ми багато гастролювали і в ті дні не існувало портативних клавішних, які можна було б для цієї мети використовувати», - говорив клавішник. Кожного разу спочатку з'являлися слова; пізніше, нерідко в готелі, Хенслі накидав мелодію.

Музикант виробив своєрідний, суто індивідуальний стиль гри:
«Я тільки тому й почав грати на інструменті, що захотів перетворити свої вірші в пісні; тільки заради цього я навчився грі на гітарі та фортепіано - саме тому я граю зовсім не так, як справжні музиканти ... Я ніколи не брав справжніх уроків гри на фортепіано і не зміг би зіграти як Кейт Емерсон або Рік Уейкман, але зате ніхто не грає як я.
Кен Хенслі
»

Так само і на слайд-гітарі Хенслі навчився грати по-своєму (використовуючи так званий "нормальний" настрій), а коли Мік Тейлор показав йому, як правильно грати на «відкритому» акорді, перевчитися вже не зміг.

Участь в Uriah Heep принесла мультиінструменталісту і автору Кену Хенслі світову славу, незважаючи на неприйняття критики, яка в перші роки була майже одностайною. Лише через багато років фахівці визнали видатну авторську та виконавську майстерність музиканта. Своїм улюбленим періодом в історії групи Хенслі називав час роботи над альбомом Demons and Wizards, коли всі музиканти були дуже згуртовані.

Розпад Uriah Heep, на думку Хенслі, був вирішений перед смертю Гері Тейн. «Гері був кращим музикантом в групі, і коли його не стало, мені стало ясно: це початок кінця. І хоча його замінив Джон Уеттон - чудовий бас-гітарист, співак і аранжувальник, все ж це було інше ... хімічна реакція стала зовсім іншою», - говорив він. Незважаючи на те, що з Тейном вони не були близькими друзями, смерть його стала для Хенслі потрясінням: «... Просто тому, що, коли ти молодий, ти здаєшся собі невразливим і смерть виглядає дуже далекою ... Я знав, що у Гері є проблеми, особливо з героїном, але ніяк не міг очікувати його смерті». Втім, за словами Хенслі, це не змінило його власних шкідливих звичок.

У 1980 році Кен Хенслі покинув групу. Цьому передував тривалий конфлікт, початок якому ще в середині 70-х поклав алкоголізм Девіда Байрона.
«Одна справа, коли злегка п'яний басист або злегка під кайфом гітарист, але коли вокаліст п'яний вщент і не може говорити, падає і не бачить ні групи, ні залу, це вже серйозна проблема ... Він пив надто багато, ми багато говорили про це, але рівно нічого не мінялося. В остаточному підсумку я прийшов до менеджера з ультиматумом: або йде він, чи йду я.
Кен Хенслі»

Байрону дали випробувальний термін в два місяці, але за цей час стан справ лише погіршилося. В остаточному підсумку вокаліст би замінений, але «виявилося, що це - кінець групи»: після запису чотирьох альбомів з оновленим складом Кен Хенслі в 1980 році покинув колектив. До цього моменту він був, за власним визнанням, закінченим наркоманом. «Немає нічого поганого в грошах, успіху і жінках ... Але я захоплива натура, для якої незначні захоплення можуть переростати в серйозну залежність», - зауважував він з цього приводу. Однією з причин переїзду в США було бажання зібратися з силами і позбавитися від наркотичної (насамперед, кокаїнової) залежності. «Життя молодого музиканта в серйозній рок-групі така, що важко її навіть важко описати; моя ж особистість в Uriah Heep розчинилася повністю ... Абсолютно втрачений, не мав ні найменшого уявлення, хто я такий», - зізнавався музикант в інтерв'ю 2007 року.

Хенслі говорив, що відчув велич групи лише через п'ять років після виходу з неї. Ще більшою мірою це усвідомлення проявилося, коли він почав прочитувати листи, які приходили на веб-сайт. «Будучи учасником групи в ту доісторичну епоху, коли не було інтернету ... я і не замислювався про те, що окремі пісні можуть робити величезний вплив на окремих людей», - зізнавався він пізніше. Музикант стверджував, що його ніколи не запрошували повернутися в Uriah Heep і вважав, що «на те були вагомі причини: особисті або філософські, а можливо всього лише пов'язані з упередженнями». Він допускав, що «будь Девід і Гері живі, реюніон б стався давно», а можливо «<для групи> і не було б причин розпадатися». Але з приводу перспективи воссоедінянія в нинішній ситуації відповідав: «Безумовно можу сказати тільки одне: якщо запропонують, я скажу рішуче "ні ", тому що я не хочу повертатися назад ...»

Cольна кар'єра

Ще будучи учасником Uriah Heep Хенслі почав сольну кар'єру, випустивши в 1973 році за участю колег Гері Тейн і Лі Керслейка альбом Proud Words On A Dusty Shelf (# 173, US) [8]. В анотації, написаної Хенслі і розміщеної на обкладинці платівки, йдеться про те, що цей диск є збіркою матеріалу, який не увійшов до Demons and Wizards і The Magician's Birthday. Але крім цього матеріалу, на альбомі присутня також раніше опублікована пісня «Rain» в своєму оригінальному аранжуванні - та, яка була забракована іншими учасниками Uriah Heep: музиканти зажадали зробити кінцівку пісні м'якою і спокійною, змінивши тим самим загальний настрій твору. Включивши «Rain» в сольний альбом, Хенслі таким чином врятував свою ідею пісні. Вихід у світ Proud Words ... не викликав гарячого схвалення у колег і соратників Кена по Uriah Heep. Так, наприклад, гітарист Мік Бокс відгукувався про альбом у вельми зневажливому тоні, називаючи його не інакше як «Brown Turds On A Rusty Elf». У 1975 році музикант випустив свою другу сольну роботу Eager To Please [1], в записі якої взяли участь бас-гітарист Марк Кларк (Mark Clarke) і барабанщик Багс Пембертон (Bugs Pemberton).

Американський період

Залишивши Uriah Heep, Кен Хенслі намагався продовжити свою музичну кар'єру у Великобританії. Але після невдалої спроби зібрати власну групу Shotgun, переїхав до США, де дав кілька концертів у складі Ken Hensley Band і випустив в 1980 році третій сольний альбом Free Spirit.

Спочатку Хенслі оселився в Денвері, потім відправився в Сент-Луїс. Він припускав, що для одужання досить буде двох-трьох років, але треба було дванадцять. У Сент-Луїсі він влаштувався на роботу в компанію St Louis Music, що виробляє музичні інструменти та апаратуру. «Це було здорово: вперше в моєму житті намітилася стабільність, постійна робота, чого у мене не було до цього в житті», - говорив музикант. Важливо було для нього і зберегти зв'язок з музичною індустрією. Хенслі пропрацював у фірмі близько 15 років, роз'їжджаючи у відрядженнях по світу. Останні три роки він займався роботою всього експортного відділу, оскільки володіє трьома мовами: крім англійської - іспанською та німецькою.

У 1982 році Хенслі приєднався до Blackfoot і випустив з ними два студійних альбоми.
Спочатку група, як згадував він сам, запросила його лише, щоб додати «Хаммонд» в мікс; в той момент музиканти хотіли звільнитися від репутації «групи Південного року». Хенслі визнавав, що стилістично не вписувався в ансамбль, але коли група запросила його в турне, «погодився просто тому, що в той момент нічим більше не був зайнятий ... Не саме задовільний час в моєму житті, але винити в цьому доводиться мене, а не їх», - зауважував він.

Звістка про смерть колишнього вокаліста Uriah Heep Девіда Байрона в 1985 році потрясло Кена Хенслі. Він тут же залишив колектив і лише через якийсь час відновив музичну діяльність як сесійний музикант, співпрацюючи, зокрема, з такими групами, як Cinderella і WASP.

Лише в 1987-1988 роках Хенслі повністю позбавився від пристрасті до кокаїну. «Віра <в Бога> допомогла мені перевести життя в нове русло і дала мені сили для нового старту. Вона досі щодня живить мене силою», - говорив він. Офіційно членом пресвітеріанської церкви музикант став у 1993 році в Сент-Луїсі. Тут же він придбав студію і став брати активну участь у церковному музичній програмі.

Наступний сольний альбом Кена Хенслі From Time To Time вийшов в 1994 році; до нього увійшли твори, написані музикантом в 1971-1982 роки, і тепер заново оброблені, а також ранні версії «класичних» пісень Uriah Heep, записані ним з учасниками Free Полом Коссоффом
і Саймоном Керком, з якими він колись знімав на трьох квартиру. У числі музикантів, чиї партії звучали на платівці, були також Боз Бюррелл (King Crimson, Bad Company), Мік Ральфс (Bad Company), Іен Пейс (Deep Purple, Whitesnake) і Кенні Джонс (The Who).

У 1999 році вийшов A Glimpse Of Glory - альбом, практично повністю складений з нових пісень. У 2000 році Кен Хенслі дав спільний концерт з Джоном Лоутоном і Полом Ньютоном в проекті, що отримав назву Hensley / Lawton Band. У 2002 році він виступив з бас-гітаристом і співаком Джоном Уеттоном, учасником Uriah Heep в 1974-1975 роках.

У 2002 році Uriah Heep дали кілька концертів, приурочених до 30-річчя виходу альбому The Magician's Birthday. Хенслі прийняв у них участь в якості запрошеного музиканта, виконавши з групою кілька своїх класичних пісень. Разом з ним також брав участь і Джон Лоутон. За матеріалами цього виступу був випущений DVD під назвою «The Magician's Birthday Party»

2003 рік ознаменувався виходом The Last Dance - нового альбому Кена Хенслі, до цього часу переїхав до Іспанії.
У роботі над яким взяли участь іспанські колеги-музиканти Анхел Діас, Томмі й Овідія Лопез, який (згідно Хенслі) входить «до п'ятірки найкращих гітаристів Європи», Джавера Де Марко та інші. Виходу альбому передувало масштабне гастрольне турне Хенслі по Росії.

У 2004 році Кен Хенслі приїхав до Москви для запису альбому, що отримав назву The Wizard's Diary, де виступив як зазвичай в якості гітариста, співака, зігравши також на звичному Hammond B3, Moog-синтезаторі та інших клавішних інструментах. Хенслі виконав тут класичні пісні епохи Uriah Heep, заново аранжовані: «The Wizard», «Illusion», «Rain», «Sweet Freedom», «Lady In Black», «Free Me», «July Morning» та інші. У записі брали участь виключно російські музиканти (яким сам Кен дав дуже високу оцінку) - барабанщик Андрій Шатуновський, бас гітарист Олексій Осташев, піаніст Вадим Назаров, гітарист Ігор Кожин. Для участі у створенні альбому запрошення Кена Хенслі прийняв колектив Російського Президентського симфонічного оркестру, силами музикантів якого були зроблені і виконані оркестрові аранжування його творів, які маестро також дуже високо оцінив.

У 2006 році побачила світ автобіографічна книга Кена Хенслі «When Too Many Dreams Come True - The Ken Hensley Story». У цій книзі Кен розповідає про різних особистостей, які насправді представляють одну людину - самого себе. В даний час книга витримала декілька перевидань і перекладена на болгарську і російську мови.

У 2007 році вийшов з сольний альбом Хенслі Blood On The Highway, вокальні партії в якому, крім автора, виконали Йорн Ланде, Джон Лоутон, Ів Галахер, Глен Х'юз, а в записі брав участь Alicante Symphony Orchestra, непрофесійний оркестр молодих музикантів.

«Кров на автостраді» являє собою рок-оперу, в якій розповідається про музиканта, який стає рок-зіркою, про те, що він придбав, а головне - втратив.
Кен Хенслі говорив, що сюжет платівки багато в чому автобіографічний, а ідея її належала керівнику лейбла, який запропонував покласти на музику літературну автобіографію музиканта. Процес створення пісень він порівнював з написанням кіносценарію: «Є сюжет, і в кожній конкретній пісні я немов би вихоплюю частинку цього сюжету, це тема усередині загальної теми» [6]. З матеріалом альбому Кен Хенслі вийшов на гастролі на чолі групи The Viking All Stars, всі учасники якого - норвежці (за винятком вокаліста-ісландця) [6]. Свій колектив він назвав Live Fire.

У 2009 році Кен Хенслі відвідав Всеросійський молодіжний освітній форум «Селігер-2009» [13], а в квітні 2010 року поїхав в тур по містах Росії з серією сольних концертів, в ході яких він, акомпануючи собі на гітарі та клавішних, виконав як старі пісні , так і нові, включені в альбом Love ... And Other Mysteries, реліз якого був запланований на 2010 рік, але через кризу було відкладено до 2012 року. 9 листопада 2010 відбувся черговий концерт музиканта в Москві.

У вересні / жовтні 2010 року Кен зі своїм колективом Live Fire провели в Ризі (Латвія) студійну сесію запису нового альбому, випущений в травні 2011 року на лейблі Edel. Вони працювали (як написав Хенслі в щоденнику) «... з величезним натхненням, енергією та задоволенням».
«Я зрозумів основну причину, чому я люблю цих хлопців. Здається, що вони здатні читати мої думки, коли справа доходить до <інструментальних> партій та інтерпретації, і вони грають все те, що я, в силу своїх обмежених музичних здібностей, лише бажав би зіграти, якби міг. Може це тільки для мене здається трохи магічним, але це сильно нагадує мені про інше особливому часі в мого музичного життя.
Кен Хенслі»

Музикант оцінив 2010 рік як дуже плідний і помітив, що у нього зараз - «великий менеджер», «фантастична група», новий записаний CD-альбом і багато чудових проектів в планах на 2011 рік. В даний час з Кеном Хенслі працює новий менеджер Стів Велтман.

Особисте життя

Кен Хенслі живе в Іспанії, в містечку Алгост, поблизу міста Аліканте зі своєю дружиною Монікою. Вони зустрілися в США, деякий час намагалися жити в Англії («тому що я хотів бути ближче до сім'ї»), але «зненавиділи погоду і з'ясували, що життя в Британії дорогувато». Вирішено було переїхати в Іспанію, де, за словами Хенслі, «хороша погода, гарні вина - ідеальне місце! - І вартість життя невисока, тому що ми живемо посеред пустелі з усіма своїми тваринами». У будинку у подружжя, за словами музиканта, - 8 собак, «від 7 до 9 котів, в залежності від того, який сьогодні день», а також кури, кролики, корови і коні [6]. Хенслі працює тут же, у власній студії; зазвичай - з 11 ранку до 16 години.

У 2007 році Кен і Моніка стали прийомними батьками, усиновивши 12-річного хлопчика на ім'я Хуаніто, кинутого циганами в трирічному віці.

Вплив

Творчість Кена Хенслі справила величезний вплив на рок-музику. Візитною карткою композитора і музиканта стали такі пісні, як «Free Me», «Sympathy», «Easy Livin'», «Stealin'», «The Spell», «Lady In Black», «Look At Yourself» (на двох останніх він виконав провідну вокальну партію) і «July Morning», пісню стала неофіційним гімном Болгарії.

Фахівці та колеги відзначали його майстерність інструменталіста та аранжувальника. «Наскільки я можу судити, Кен Хенслі власноручно написав підручник клавішних для хеві-метал», - заявив Блекі Лоулесс, WASP.

Участь у групах

    The Gods (1965-1968) - вокал, клавішні, гітара
    
Toe Fat (1968) - клавішні та вокал, гітара
    
Head Machine (1968) - вокал, клавішні, гітара
    
Weed (1971) - вокал, клавішні, гітари
    
Uriah Heep (1969-1980) - клавішні, вокал, електро-та акустичні гітари, автор музики та віршів більшості пісень
    
Shotgun (1980) - вокал, клавішні, гітари
    
Ken Hensley Band (1981) - вокал, клавішні, гітари
    
Blackfoot (1982-1985) - клавішні, вокал, слайд-гітара
    
W.A.S.P. (1989) - орган Hammond (в якості сесійного музиканта)
    
Bruce Cameron - клавішні (в якості сесійного музиканта)
    
Hensley-Lawton Band (2000-2001) - клавішні, гітара, вокал
    
Ken Hensley's Free Spirit (2002) - клавішні, гітари, вокал
    
Ken Hensley & the Viking All-Stars Band (2005) - клавішні, гітари, вокал
    
Ken Hensley & Live Fire (2006-теперішній час) - клавішні, гітари, вокал
    
Therion (2007) - альбом Gothic Kabbalah (запрошений музикант - орган Хаммонда)
    
Toni Rowland (2008) - продюсер альбому «Unfolding»
    
B.T.R. (2008) - клавішні (запрошений музикант)

Бібліографія

    Uriah Heep - 10 Jahre Rockmusik (Markus Ott & Ken Hensley, 1980). - ISBN 340460-034-7
    
When Too Many Dreams Come True - The Ken Hensley Story (2006). - ISBN 386735-319-0

Дискографія

Ken Hensley & Live Fire

    Faster (2011) [3]

Сольні роботи

    Proud Words On A Dusty Shelf (1973)
    
Eager To Please (1975)
    
Free Spirit (1980)
    
The Best Of Ken Hensley (1990)
    
From Time To Time (1994)
    
A Glimpse Of Glory (1999)
    
Ken Hensley Anthology (2000)
    
Running Blind (2002)

    The Last Dance (2003)
    
The Wizard's Diary (CD / DVD) (2004) [~ 2]
    
Cold Autumn Sunday (2005)
    
Elements - Anthology 1968 To 2005 (2006)
    
Inside The Mystery (2006)
    
Blood On The Highway (2007)
    
Live Fire (DVD) (2007)
    
Love ... And Other Mysteries (2012 р.)

Uriah Heep

    Very 'Eavy Very' Umble (1970)
    
Salisbury (1970)
    
Look At Yourself (1971)
    
Demons And Wizards (1972)
    
The Magician's Birthday (1972)
    
Uriah Heep Live (1973)
    
Sweet Freedom (1973)
    
Wonderworld (1974)
    
Return To Fantasy (1975)
    
The Best Of Uriah Heep (збірка) (1975)
    
High And Mighty (1976)
    
Firefly (1977)
    
Innocent Victim (1977)
    
Fallen Angel (1978)
    
Conquest (1980)
    
Live At Shepperton '74 (1986)

    Live In Europe 1979 (1986)
    
The Collection (збірка) (1989)
    
Two Decades Of Rock (збірка) (1990)
    
Still 'Eavy Still Proud (збірка) (1990)
    
Rarities From The Bronze Age (сингловий збірник) (1991)
    
The Lansdowne Tapes (збірка) (1994)
    
A Time Of Revelation (збірка) (1996)
    
Live In San Diego 1974 (1997)
    
Classic Heep - An Anthology (збірка) (1998)
    
Travellers In Time - Anthology Vol. I (збірка) (2000)
    
Blood On Stone - Anthology Vol. II (збірка) (2001)
    
Empty The Vaults: The Rarities (збірка) (2001)
    
Come Away Melinda: The Ballads (збірка) (2001)
    
The Magician's Birthday Party (DVD) (2002) [~ 3]
    
Chapter & Verse - The Uriah Heep Story (збірка) (2005)
    
Easy Livin '- Singles A's & B's (сингловий збірник) (2006)

Інші колективи:

The Gods

    Genesis (1968)
    
To Samuel a Son (1970)
    
The Gods Featuring Ken Hensley (1976)

Head Machine

    Orgasm (1970)

Cliff Bennett & Toe Fat

    Toe Fat (1970)

Weed

    Weed ...! (1971)

Blackfoot

    Siogo (1983)
    
Vertical Smiles (1984)
    
KBFH presents Blackfoot Live 1983 (1998)

Hensley Lawton Band

    The Return (2001)
    
Salisbury Live (2001)

Ken Hensley & John Wetton

    More Than Conquerors (2002)
    
One Way Or Another (2002)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

 

На цьому сайті використовуються фото та тексти, що належать їх авторам. Всі матеріали викладені для ознайомлення та узяті з відкритих джерел.