Menu
A+ A A-

«Paint it, black» — пісня написана Міком Джаггером і Кітом Річардсом. Вона звучить українською мовою в альбомі «60/70» у виконанні гурту «Кам'яний Гість».
 

Зафарбую чорним

Свої червоні двері зафарбую чорним
Ніяких інших кольорів, а тільки чорний
Бачу дівчат, вони гуляють в платтях літніх
Я відвернуся, доки темрява не зникне

Бачу потік машин і всі машини чорні
Любов не з’явиться не завтра не сьогодні
Бачу людей і вони всі відводять погляд
Щодня одне й те ж саме виникає поряд

Дивлюся в себе й бачу моє серце чорне
Мої червоні двері теж вже вкриті чорним
Мабуть я зникну й не повернуся ніколи
Так важко жити коли чорне все навколо

Блакитним вже не буде те зелене море
І я не знаю, чи це станеться с тобою
Якщо на захід я дивитимуся пильно
З коханою до ранку будемо ми вільні

Свої червоні двері зафарбую чорним
Ніяких інших кольорів, а тільки чорний
Бачу дівчат, вони гуляють в платтях літніх
Я відвернуся, доки темрява не зникне

 
Paint it, black

I see a red door and I want it painted black
No colors anymore I want them to turn black
I see the girls walk by dressed in their summer clothes
I have to turn my head until my darkness goes

I see a line of cars and they're all painted black
With flowers and my love both never to come back
I see people turn their heads and quickly look away
Like a new born baby it just happens every day

I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black

No more will my green sea go turn a deeper blue
I could not foresee this thing happening to you
If I look hard enough into the settin' sun
My love will laugh with me before the mornin' comes

I see a red door and I want it painted black
No colors anymore I want them to turn black
I see the girls walk by dressed in their summer clothes
I have to turn my head until my darkness goes

I wanna see it painted, painted black
Black as night, black as coal


I wanna see the sun blotted out from the sky
I wanna see it painted, painted, painted, painted black

«Paint It, Black» («Пофарбуй чорним») - пісня англійської рок-групи The Rolling Stones з альбому Aftermath, випущена синглом 13 травня 1966, в п'ятницю. Спочатку назва пісні писалося без коми: «Paint It Black». Кіт Річардс заявляв, що кому додав лейбл Decca Records.

Пісня написана Міком Джаггером і Кітом Річардсом, хоча написанню рифа сприяв Брайан Джонс.

Сингл досяг першого місця як у хіт-парадах Сполучених Штатів, так і в чартах Великобританії в 1966 році. У 2004 році журнал Rolling Stone поставив «Paint It Black» на 174-у сходинку списку «500 найкращих пісень усіх часів».

З інтерв'ю
 
Ми були на Фіджі близько трьох днів... Там роблять сітари і всю іншу індійську дребедень. Сітари робляться з кавунів або гарбузів, або ще чогось хлипкого, так що з ними доводиться тяжко. Вони дуже крихкі, і брати їх потрібно дбайливо. Брайан свій вже зламав. І ось, у нас з'явилися сітари, ми вирішили, що спробуємо їх у студії. Ми виявили, щоб "Paint It Black" звучала так, як треба, ситар підходить ідеально. Ми пробували гітару, але її неможливо зігнути до потрібного ступеня.
- Кіт Річардс, 1966
 
З її записом переборщили, в кінці кінців. Мені не подобається, як звучить електрогітара, - та, на якій я граю. Мені потрібно було використовувати іншу гітару, інший звук, нарешті. І, по-моєму, вона звучить квапливо. По-моєму, вона звучить так, як ніби ми сказали - як ми зазвичай і робили - мовляв, все відмінно. Якщо ми зробимо щось ще, ми перестанемо її відчувати. Ось ми так і сказали, і тому я думаю, що якщо б ми зробили ще кілька дублів, то, на мою думку, запис вийшов би трохи краще. Але це вже технічні тонкощі, напевно, те, що мені хотілося б почути, навряд чи звучало б по-іншому для тисяч інших людей.
- Кіт Річардс, 1966
 
"Paint It Black" повинна була стати просто таким собі цирковим номером для біт-групи. Якщо ви були присутні під час її запису - це була одна суцільна хохма. Ми садимо Білла за фортепіано, і Білл грає в такому прикольному стилі. Він починає: «б-Джин, б-Джин, б-Джин», і все в такому дусі, і ми підхоплюємо: «б-Джин, б-Джин, б-Джин» - і от з цього все і почалося. Просто суцільна хохма. Це в Лос-Анджелесі було. І ми ще відірвалися на сітарі, бо якраз зайшов якийсь Чудик. Він в джаз-групі грав на сітарі у своїй піжамі. І ми сказали: о, це прозвучить класно, адже там є така штука, яка як раз і «г-динь, динь, динь», і т.д.
- Мік Джаггер, 1966
 
У "Paint It Black" я використовував на ладах знижену терцію. Звук, який ви витягуєте з ситара - це блюзова основа, яка в результаті дає зниження третьої і сьомої сходинок, через суміщення гами примітивної східній пентатоники з добре знайомою західній Діатоніка.
- Брайан Джонс, 1966
 
[З приводу наслідування «Бітлз»] Що за нісенітниця! Ви з таким же успіхом можете сказати, що ми наслідуємо всім іншим групам, тому що граємо на гітарах. Крім того, всі питають, чи не є це новим напрямком. Ну, особисто я цього б не хотів. Вам зовсім не обов'язково витягувати з ситара той самий химерний індійський звук. Візьмемо "Норвезький ліс". За атмосферою - це мія улюблений запис «Бітлз». Джордж використовував ситар дуже просто, і це вийшло дуже ефективно.
- Брайан Джонс, 1966
 
Мік написав її. Я написав музику, він - слова. Зробили сингл разом... Що мене в ній вражає - так це ситар. А також той факт, що ми записували її як комедійний трек. Білл грав на органі, пародіюючи нашого першого менеджера (Еріка Істона), який починав свою кар'єру в шоу-бізнесі в якості кіношного органіста-тапера. Ми її грали в фанкових ритмах, і нічого не виходило, а він почав грати її так, і всі підхопили. Вона двохтактна, дуже дивна. Гра Брайана на сітарі зробила її абсолютно іншою.
- Кіт Річардс, 1971
 
(Білл) був ... дуже ефективний у "Paint It Black", додавши органні педалі на самих низах.
- Кіт Річардс, 2002
 
Ця історія про гру на органі (що Білл пародіював Еріка Істона) насправді повністю вигадана. Що насправді було - те, що я записав басову партію, а потім ще одну поверх цієї, але звук все одно був недостатньо жирним, потрібно було щось ще додати на самих низах. Я вирішив зіграти на органі дуже голосно, щоб заповнити звучання. Я пробував грати на органних педалях ногами, але педалі постійно застрявали, так що я ліг на підлогу і став бити по них кулаками. До клавіатури я насправді навіть не торкався. Якщо вже на те пішло, це все було трошки в жарт, адже Ерік Істон був клавішником, а я просто грав на педалях.
- Білл Ваймен
 
Озираючись назад, я повинен сказати, що те, що по-справжньому зробило "Paint It Black" - це гра Білла Ваймен на органі, тому що вона не звучала як щось схоже на завершений запис, поки Білл не сказав, мовляв, давайте ось так.
- Кіт Річардс, 2003
 
Стиль гри на барабанах у "Paint It Black", чи то був запропонований Міком, і я спробував так і грати, чи то ми в той час слухали якусь платівку - напевно, щось на кшталт "Перехід до Go-Go". В ті часи інженерам ніколи не подобалося записувати чес по тарілках. Ми всі тоді користувалися такими ж, як у Арта Блекі, з дюймовими або близько того заклепками, так що тарілки заглушали все інше, і інженери просто з розуму сходили.
- Чарлі Уоттс, 2003
 
"Paint It Black" дуже хороша і зовсім не схожа на все інше. У неї цей турецький ритм, який взявся буквально нізвідки, і щось підштовхнуло Брайана зробити її краще, зігравши на сітарі, що додало цій пісні особливу пікантність.
- Мік Джаггер, 2003
 
Ага, "Paint It Black". Я до сих пір і сам не розумію, про що вона. Я не ... це одна з таких - вона дуже ... Я маю на увазі, для мене це така наполовину циганська і наполовину єврейська мелодія. І вона пройшла через стільки різних закарлюк, перш ніж була закінчена в тому вигляді, в якому ми її знаємо. Мік запитує мене: «Це про що?» А я кажу: «Я не знаю». Він говорить: «Забарвити це чорним, значить ...» Ось, і я йду. Ось, це справжній приклад співпраці Джаггер-Річардс, коли я даю йому рифф, мотив і основну ідею. А потім я залишаю домальовувати картину Міку. А Мік, знаєте, іноді може такого накрутити ... Але, як я вже говорив, це відмінна пісня і для сцени теж. І вона, до того ж - у неї просто взагалі інший ритм. І - ну, в тебе - іноді ти відчуваєш, ніби не ти її написав. Розумієте, про що я? Просто ніби тобі довелося звідкись отримати її. А потім ти завершуєш її з хлопцями, з якими граєш. А потім хто-небудь запропонує таку ідею або такий ритм, що кажеш: «Ого! Мені б ніколи такого в голову не прийшло». І в якомусь сенсі це включає в себе командну роботу. І ти, я думаю - напевно, так - я думаю, Білл Ваймен завершив, зігравши на педалях органу «B3» замість баса. Це було - я пам'ятаю, як ми над нею працювали. Але це було так давно. Студії RCA в Голлівуді - "Захід" і "Лоза". Але - так, тому що вона трохи в стороні від загального потоку, від всього іншого. Звідки вона взялася, я не знаю. Але визнаю, що її таки я написав.
- Кіт Річардс, 2008

На цьому сайті використовуються фото та тексти, що належать їх авторам. Всі матеріали викладені для ознайомлення та узяті з відкритих джерел.