Menu
Ronnie James Dio

Ронні Джеймс Діо

Ронні Джеймс Діо, Діо, справжнє ім'я — Ронні Джеймс Падавона, (10 липня 1942 — †16 травня 2010) — американський рок-музикант, вокаліст, автор пісень. Зробив значний внесок у розвиток рок-музики, зокрема хеві-металу.

Біографія

Ранні роки

Народився 10 липня 1942 року у Портсмуті, штат Нью-Гемпшир, у родині італійців, що переїхали до США. З дитинства займався музикою, грав на трубі та навіть написав кілька синглів для груп, які грали рокабілі. У старших класах школи приєднався до групи під назвою The Vegas Kings у якості бас-гітариста, а потім вокаліста. Група змінила назву на Ronnie & The Rumblers, потім на Ronnie And The Red Caps. Група випустила тільки один альбом «Dio At Domino's» у 1963 році. У цей же час Ронні взяв собі псевдонім Діо, за іменем одного з членів мафіозного угрупування, якого звали Johnny Dio. Dio у перекладі з італійської — Бог. Через 4 роки Діо та гітарист Нік Пентас залишили групу та заснували колектив The Electric Elves. 1970 року в автокатастрофі загинув Нік Пентас, і група припинила існування. Після цієї події музиканти, що залишились, наприкінці 1970 року заснували групу Elf.

Rainbow

Група Elf виступала у барах та клубах, де 1972 року її помітили музиканти Deep Purple — Роджер Гловер та Ян Пейс. Після цього у квітні 1972 року був записаний дебютний альбом колективу під назвою «Elf» під керівництвом Роджера Гловера у якості продюсера. У 1973 група провела спільний тур з Deep Purple та підписала контракти з «MGM Records» у США та з «Purple Records» в Англії. 1974 Діо узяв участь у запису сольного альбому Роджера Гловера «Butterfly Ball» у якості вокаліста. У цьому ж році відбувається ще один спільний тур з Deep Purple у ході якого Річі Блекмор запропонував Діо та його музикантам стати членами його нової групи. Пропозиція була прийнята. Новий колектив під назвою Rainbow у 1975 році випустив перший та досить успішний альбом "Ritchie Blackmore's Rainbow ". Випустивши ще кілька альбомів Діо залишає групу, внаслідок розбіжностей у поглядах на стиль гри з лідером гурту Річі Блекмором.

Black Sabbath

У 1979 році Діо перейшов до колективу Black Sabbath, де замінив Оззі Осборна. З цією групою були записані наступні альбоми «Heaven & Hell» (1980), «Mob Rules» (1981) та концертник «Live Evil» (1983). Після комерційного провалу останнього альбому та конфлікту з іншими учасниками Ронні залишив групу та заснував свій колектив «Dio». Повернення Діо відбулося у 1991 році, результатом чого став запис альбому «Dehumanizer», але вокаліст знов залишив групу, навіть не закінчивши турне у підтримку альбому.

Dio

Докладніше у статті Dio.

Останні роки

У кінці листопада 2009 року Діо поставили діагноз рак шлунку. Перший етап хіміотерапії пройшов вдало, співак сподівався повернутися до концертної діяльності. 12 березня 2010 дружина повідомила на офіційному сайті, що 6 етапів хіміотерапії завершені та стан хворого покращився. Але 16 травня 2010 року у 7:45 ранку за часом західного узбережжя США Ронні Джеймс Діо помер. Його дружина Венді, яка була з ним до кінця, написала на офіційному сайті:

«…Будь ласка знайте, він любив вас всіх, і його музика буде жити вічно.»

Значення

Діо вважається одним з кращих вокалістів в історії рок-музики. Він є культовою фігурою у такому напрямку року як хеві метал, а альбоми «Heaven and Hell» та «Holy Diver», створені за його участю, є взірцем цього напрямку. Також Діо запровадив моду на так звану «козу» — жест у вигляді ріжок вказівним пальцем та мізинцем. За його словами цьому жесту він навчився від бабусі, яка була дуже віруючою людиною та вважала, що він відганяє нечисту силу. Діо використовував козу на концертах «Black Sabbath», з тих пір він є постійним атрибутом концертів важких рок-груп. Після смерті вокаліста, влітку 2010 року, Йорн Ланде присвятив йому триб'ют-альбом, який так і назвав — Dio, де виконав кавери на пісні Ронні Джеймса.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

 

На цьому сайті використовуються фото та тексти, що належать їх авторам. Всі матеріали викладені для ознайомлення та узяті з відкритих джерел.